ВИДЕО: Головите од убедливата победа на ЖФК Тиверија над ЖФК Кочани од 14:0

Екипата на ЖФК Тиверија Струмица имаше убедлива победа на стартот од новата сезона. Во натпреварот од 1. коло од Првата женска фудбалска лига, ЖФК Тиверија Струмица со 14:0 го декласираше ЖФК Кочани.

ЖФК Тиверија - ЖФК Кочани - Струмица 1. коло ПЖФЛ

На следниот линк ќе можете да ги погледнете погодоците на ЖФК Тиверија Струмица.

Comments are closed.