ЖФК Тиверија Струмица со убедлива победа над ЖФК Кочани на стартот од новата сезона

ЖФК Тиверија Струмица имашре убедлив старт на почетокот од новата сезона, откако во 1. коло од Првата женска фудбалска лига со 14:0 го победи ЖФК Кочани.

На останатите натпревари од 1. коло од ПЖФЛ беа постигнати следниве резултати:

АРХИВА

АРХИВА

Одиграно првото коло во првата женска фудбалска лига

ЖФК ТОП ГОЛ – ЖФК ШКЕНДИЈА Тетово 2:4
ЖФК ДЕСПИНА – ЖФК ЉУБОТЕН 15:0
ЖФК АТЛЕТИКО – ЖФК ПЛАЧКОВИЦА 6:1
ЖФК СЦ ИСТАТОВ 2015 – ЖФК КАМЕНИЦА САСА 1:4
ЖФК ДРАГОН 2014 – ЖФК РЕЧИЦА 7:0
ЖФК БОРЕЦ – ЖФК АСС УНИТЕД 0:6

Comments are closed.