Беласица во сабота на “Младост” го пречекува Кит Го во 1. коло од Втората лига – Исток

Во сабота започнува новата сезона од Втората лига, а Беласица во 1. коло на “Младост” во Струмица ќе го пречека Кит-Го Пехчево.

АРХИВА

АРХИВА

Натпреварот се игра со почеток од 17:00 часот, а главен судија на натпреварот ќе биде Костенчев Никола од Скопје.

Покрај овој натпревар, во 1. коло ќе играат Кожуф на домашен терен против Тиквеш од Кавадарци во голем дерби натпревар, Победа ќе ја пречека Саса, кочански Осогово на свој терен ќе игра со Питу Гули од Крушево, Плачковица на градскиот стадион во Радовиш ќе игра против фаворитот за влез во Првата лига Брегалница. 

Comments are closed.