ЖФК Тиверија со убедлива победа над Македонија У19 на контролен натпревар во Дојран

Екипата на ЖФК Тиверија Струмица вчера во Дојран одигра пријателски натпревар со Репрезентацијата на Македонија У19, каде фудбалерките на Тиверија забележаа убедлива победа од 0:11. Пријателскиот натпревар се играше во Дојран.
FB_IMG_1566464465539

ЖФК Тиверија Струмица го одигра чртвртиот натпревар во подготвителниот период, а на последниот забележа висока победа над младинската Репрезентација на Македонија со 0:11.

Стрелци на головите беа, Димоска 5, Николовска 2, Михајлова 2, Р. Велкова 1, Божиновска 1.

Comments are closed.