Академија Пандев во недела против Борец во 3. коло од ПМФЛ

Академија Пандев во недела, во рамките на третото коло на ПМФЛ, на градскиот стадион „Младост“ во Струмица ќе го пречека тимот на Борец од Велес.

АРХИВА

АРХИВА

“Пандевци” запишаа една победа против Шкендија во првото коло и реми против Македонија ЃП во второто коло и имаат 4 освоени бодови.

Натпреварот е закажан со почеток од 17:00 часот, а влезот е слободен.

“Покана до сите љубители на фудбалот да дојдат и да ни дадат поддршка за освојување на нови три бода”, истакнаа од Академија Пандев на нивната официјална фејсбук страница.

Comments are closed.