Младинците на Академија Пандев загубија од Василево

Младинците на Академија Пандев загубија на пријателскиот натпревар од екипата на Василево.
FB_IMG_1566410436871

Во првиот дел од натпреварот фудбалерите на Василево имаа предност од 2:0. Во вторите 45 минути од натпреварот беа постигните три погодици, за конечни 4:1.

Тренерот на Василево, Андонов, им даде шанса на сите фудбалери. Натпреварот се играше во Василево.

Comments are closed.