Беласица елиминирана во Купот од Охрид на пенали

Беласица е елиминирана од Купот на Македонија, откако во пенал рулетот загуби од екипата на Охрид.
Screenshot_20190821-184441_Chrome

Во регуларните 90. минути резултатот беше 1:1. Јордан Серафимовски ја направи првата грешка во пенал рулетот, додека домаќините без грешка ги реализираа пеналите и ги елиминираа струмичани.

Охрид ќе патува во следната фаза од Купот на Македонија.

Screenshot_20190821-185932_Chrome

Comments are closed.