ЖФК Тиверија ја отвара сезоната со ЖФК Кочани

Овој викенд започнува новата сезона од Првата женска фудбалска лига. 1. коло од ПЖФЛ се отвара со натпреварот помеѓу ЖФК Деспина и ЖФК Љуботен, кој ќе се игра во сабота, додека сите останати натпревари се закажани за во недела.

FB_IMG_1566320870814

Екипата на ЖФК Тиверија Струмица во недела на домашен терен ќе го одигра натпреварот од 1. коло против ЖФК Кочани.

Титулата ја брани екипата на ЖФК Драгон од Скопје. Шампионот во првото коло ќе игра против ЖФК Речица.

Comments are closed.