Тиквеш го доведе Емир Скендери од Академија Пандев

Екипата на Тиквеш од Кавадарци амбициозно влегува во новата сезона, со цел да се врати во Првата лига. Минатата сезона кавадаречкиот второлигаш играше бараж натпревар со екипата на Силекс од Кратово, но Тиквеш го загуби баражот, а кратовчани останаа во елитата.

skenderi

Тиквеш за новата сезона се засили со неколку квалитетни играчи, а за да цел го ангажираше и Емир Скендери, кој доаѓа од прволигашот Академија Пандев од Струмица и ќе игра како позајмен играч во дресот на Тиквеш во претстојната сезона.

Comments are closed.