Беласица денес против Охрид Лихнидос во Купот на Македонија

Беласица денес ќе гостува во Охрид, кај екипата на Охрид Лихнидос, во натпревар од Купот на Македонија.

АРХИВА

АРХИВА

Натпреварот ќе се игра на стадинот “Билјанини Извори” во Охрид со почеток од 17:00 часот. Главен судија за овој натпревар е Идризи Фуркан од Тетово, негови помошници ќе бидат Мустафи Фатон, Медии Иљми и Урошевиќ Александар. Делегат на натпреварот ќе биде Исмаили Мујдин, а контролор Дивитаров Мендо.

Охрид Лихнидос од оваа сезона ќе се натпреварува во Втората лига – Запад.


Comments are closed.