ЖФК Тиверија ќе одигра пријателски натпревар со У-19 Репрезентацијата на Македонија

На покана на Селекторот на У-19 Репрезентацијата на Македонија Астрит Мерко, ЖФК Тиверија Струмица утре ќе одигра пријателски натпревар во Дојран.

FB_IMG_1566320870814
“На овој натпревар ќе настапиме без нашата репрезентативка Ивана Николова и Сара Велкова која ќе паузира уште 10-тина дена”, истакнаа од ЖФК Тиверија Струмица на нивната официјална фејсбук страница.

Натпреварот се игра со почеток од 18:00 часот на стадионот во Дојран.

Comments are closed.