Познати судиите за куп натпреварот помеѓу Охрид Лихнидос – Беласица

Фудбалерите на Беласица ќе патуваат во Охрид, каде на стадинот „Билјанини Извори“ ќе го одиграат куп натпреварот со екипата на Охрид Лихнидос.

АРХИВА

АРХИВА

Главен судија за овој натпревар е Идризи Фуркан од Тетово, негови помошници ќе бидат Мустафи Фатон, Медии Иљми и Урошевиќ Александар. Делегат на натпреварот ќе биде Исмаили Мујдин, а контролор Дивитаров Мендо.

Во овој натпреварот кој е закажан со почеток од 17:00 часот, Беласица влегува како фаворит за победа.

Comments are closed.