Во недела Академија Пандев во Скопје против Македонија ЃП

Утре се отвара 2. коло од Првата македонска фудбалска лига со натпреварот помеѓу Работнички и Шкупи на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје.

АРХИВА

АРХИВА

Академија Пандев во недела ќе патува во Скопје, каде ќе и гостува на екипата на Македонија Ѓорче Петров. „Пандевци“ успешно ја отворија сезоната, откако во првото коло со минимални 1:0 на „Младост“ во Струмица го совладаа актуелниот шампион Шкендија.

„Лавовите“ во исто така, со победа ја започнаа сезоната, откако со 0:2 го совладаа вицепрвакот Вардар.

Главен судија на овој натпревар ќе биде искусниот Ставрев Александар од Скопје. Натпревар е закажан со почеток од 17:00 часот.

Comments are closed.