ЖФК Тиверија Струмица во првото коло против ЖФК Кочани

Екипата на ЖФК Тиверија Струмица во првото коло од новата сезона во Првата женска фудбалска лига, на домашен терен ќе го пречека ЖФК Кочани.

АРХИВА

АРХИВА

Вчера во просториите на Фудбалската федерација на Македонија се изврши ждрепката за новата сезона, каде беше одлучено новата сезона од Првата женска фудбалска сезона да започне на 24/25 август.

Останатите парови за првото коло од новата сезона се:

ЖФК Топ Гол – ЖФК Шкендија
ЖФК Деспина Прилеп – ЖФК Љуботен
ЖФК Атлетико – ЖФК Плачковица
ЖФК СЦ Истатов – ЖФК Каменица Саса
ЖФК Тиверија Струмица – ЖФК Кочани
ЖФК Драгон 2014 – ЖФК Речица
ЖФК Борец – ЖФК Ас Унитед

Comments are closed.