Емир Скендери од Академија Пандев во Тиквеш како позајмен играч

Емир Скендери е ново име во нападот на Тиквеш.

Емир Скендери - од Академија Пандев во Тиквеш - позајмен играч

Скендери доаѓа од екипата на Академија Пандев од Струмица и ќе настапува како позајмен играч во наредната сезона во дресот на второлигашот Тиквеш од Кавадарци.

„Добро дојде Емир!“, напишаа од ГФК Тиквеш на нивната официјална фејсбук страница.

Comments are closed.