ЖФК Тиверија Струмица со убедлива победа на контролниот натпревар против ЖФК Топ Гол во Битола

Екипата на ЖФК Тиверија Струмица вчера во Битола одигра контролен натпревар против ЖФК Топ Гол од Битола, каде струмичанки забежелаа сигурна победа од 1:4.

ЖФК Тиверија - ЖФК Топ Гол - сениори - контролен натпревар во Битола - 13.08.2019

Натпреварот се играше во Битола на стадинот „под Тумбе Кафе“, а стрелци на погодоците за ЖФК Тиверија беа Димоска и Николовска со по два погодоци.

Овој натпревар е контрола пред почетокот на новата сезона од Првата женска фудбалска лига.

Состав: Панчурова, Недева, Бошеска, Николова, Бошевска, Ристовска (с), Велкова Р, Велкова С, Божиновска, Димоска, Николовска

Играа уште: Панеска, Головска, Цунева

Comments are closed.