Кадетките на ЖФК Тиверија со победа на пријателскиот натпревар против ЖФК Топ Гол

Кадетките на ЖФК Тиверија Струмица денес во Битола одиграа пријателски натпревар, против екипата на ЖФК Топ Гол од Битола.

ЖФК Тиверија - ЖФК Топ Гол - КАДЕТКИ - контролен натпревар - 13.08.2019

Натпревар кој што се одигра на стадионот „под Тумбе Кафе“ заврши со резултат од 2:7 во полза на струмичанки.

Стрелци на погодоците за ЖФК Тиверија Струмица беа Ѓоргиева со три гола, Бојкова со два гола, Димкина и Секулова. Овој натпревар е подготовка за новата кадетска сезона.

Comments are closed.