РК Астраион ги почна висинските подготовки во Банско

Ракометарите на Астраион од Струмица ги започнаа висинските подготовки за новата сезона во Банско.

РК Астраион - екипа - припреми Банско - август 2019

На надморска височина од 1500 метри, ракометниот клуб Астраион ќе ја одработи и оваа фаза од подготовките за новата сезона од Првата ракометна лига. Минатата сезона Астраион играше во Првата лига – плеј аут, а во новата сезона клубот влегува со поголеми цели.

РК Астраион - екипа - припреми Банско - август 2019 2 РК Астраион - екипа - припреми Банско - август 2019 3 РК Астраион - екипа - припреми Банско - август 2019 4

 

Comments are closed.