Мируваат мрежите на „Младост“ помеѓу А. Пандев и Шкендија по првите 45 минути

Мируваат мрежите на „Младост“ по првите 45. минути од натпреварот меѓу Академија Пандев и Шкендија во првото коло од ПМФЛ.

Академија Пандев - Шкендија - 1. коло - Младост - Струмица 5

Гостите од Тетово прават поголем притисок кон голот на „Пандевци“ но не доволно за погодок, а Чубраковиќ е одлично расположен на голот. Пред крајот на првото полувреме, Илиев се повреди и заработи жолт картон.

Главниот судија на натпреварот даде 3 минути продолжение.

На останатите натпревари два гола паднаа во Струга, каде резултат помеѓу Струга Трим Лум – Работнички е 1:1, Ренова на домашен терен води 1:0 против Силекс, Шкупи – Борец 0:0.

 

Comments are closed.