Во сабота започнува новата сезона од Првата македонска фудбалска лига

Во сабота започнува новата сезона од Првата македонска фудбалска лига, овој викенд ќе биде одиграно првото коло.

АРХИВА

АРХИВА

Во сабота со почеток од 17:30 часот ќе бидат одиграни четири натпревари од првото коло, додека натпреварот помеѓу Вардар и Македонија Ѓорче Петров ќе се одигра во недела, исто така од 17:30 часот.

Со натпреварите помеѓу Академија Пандев – Шкендија, Струга Трим Љум – Работничк, Ренова – Силекс и Шкупи – Борец ќе започне и официјално новата сезона од ПМФЛ.

Во текот на утрешниот ден ќе има и официјално делегирање на натпреварите од првото коло. Титулата ќе ја брани Шкендија, додека единствен дебитант во Првата лига е екипата на Струга Трим Љум, која за прв пат ќе игра во елитата.

Comments are closed.