Академија Пандев победи на контролниот натпревар против Саса

Екипата на Академија Пандев забележа победа на контролниот натпревар против Саса од Македонска Каменица со резултат од 2:1.

Академија Пандев - Саса - контролен натпревар - авугст 2019

Стрелците на двата погодоци за „Пандевци“ беа Кристијан Велиновски и Марио Крстовски. Овој контролен натпревар за струмичани беше последен во подготовките пред почетокот на новата сезона во Првата лига, која ќе започне овој викенд, на 11 август.

Академија Пандев во првото коло од новата сезона ќе го пречека шампионот Шкендија на „Младост“ во Струмица.

Comments are closed.