Беласица го победи Осогово во контролниот натпревар

 

Беласица го одигра четвртиот контролен натпревар во овој подготвителен период, прв на Младост, кој заврши со победа од 2:1 за струмичани.

Belasica - Osogovo - prijatelski - Mladost 31.07.2019

Резултатот го отвори Мартин Мирчевски во 53. минута, а во 62. минута по асистенција на Александар Милушев, Игор Паноски го зголеми водството на 2:0 за домаќините. Во 72. минута гостите го намалија резултатот на 2:1 кој беше и конечен резултат.

Comments are closed.