Соиграчите на Горан Пандев од Џенова му приредија изненадување за неговиот роденден

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и играч на Џенова Горан Пандев го прослави својот 36. роденден, а соиграчите од Џенова му приредија изненадување на тренинг.

Goran Pandev - rodenden iznenaduvanje

Струмичанецот ќе го носи дресот на калчолигашот и во наредната сезона, а неговите соиграчите во знак на неговиот роденден решија да го кренат на раце. Пандев „леташе“ во воздух, а останатите фудбалери му пееја роденденска песна.

Пандев во новата сезона нема да игра на местото напаѓач во Џенова, туку ќе го гледаме во новата улога во среден ред како плејмекер.

 

Comments are closed.