Целиот распоред на Академија Пандев за есенскиот дел од Првата лига

Фудбалската федерација на Македонија преку ждрепка ги одреди паровите за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига, која започнува во август.

Во првото коло шампионот Шкендија во Струмица ќе се соочи со Академија Пандев, додека Вардар ќе игра како домаќин со Македонија Ѓ.П.. Новајлиите Струга и Борец ги чекаат дуели со Работнички, односно Шкупи. Силекс гостува во Тетово против Ренова.

Akademija Pandev - Vardar - vo Skopje

Првата македонска фудбалска лига во новата сезона ќе се емитува на ТВ-екраните. Јавниот национален сервис МТВ и „Арена Спорт“ ги имаат правата.

Академија Пандев во второто коло ќе гостува кај Македонија Ѓп, додека во третото коло на домашен терен ќе игра со Борец од Велес. Веќе во четвртото коло, „Пандевци“ ќе имаа тешко гостување кај Работнички, додека во петтото коло ќе бидат домаќини на Ренова.

На следниот линк можете во целост да го погледнете распоредот за есенскиот дел од Првата лига.

Comments are closed.