Беласица со контролка против Осогово

Екипата на Беласица во среда ќе одигра уште еден контролен натпревар на домашен терен против екипата на Осогово.

АРХИВА

АРХИВА

Беласица минатата сезона испадна од Првата лига, откако заврши на 9-тото место, додека Осогово од Кочани се врати во Втората лига – Исток.

Прехтодно Беласица одигра неколку контролни натпревари во подготвителниот период за новата сезона во Втората лига.

Comments are closed.