Академија Пандев новата сезона во Првата лига ја започнува со Шкендија

Фудбалската федерација на Македонија преку ждрепка ги одреди паровите за сезоната во Првата македонска фудбалска лига, која стартува во август.

Во првото коло Академија Пандев во Струмица ќе игра против шампионот Шкендија, доедка Вардар ќе игра на домашен терен против Македонија Ѓорче Петров.

АРХИВА

АРХИВА

Борец кој се врати во Првата лига ќе игра со Шкупи, додека Струга која за прв пат ќе биде дел од елитата ќе игра пртив Работнички. Кратовски Силекс сезоната ја отвара против Ренова.

Новата сезона во Првата лгиа започнува на 11 август, а ќе заврши на 17 мај, поради Европското првенство во 2020 година.

Comments are closed.