Беласица ремизираше со Кит-Го

Беласица го одигра вториот контролен натпревар во подготвителниот период, против екипата на Кит-Го од Пехчево.

Беласица - Кит-Го - гостински терен - контролка

Александар Милушев го отвори резултатот по асистенција на Дарко Размоски во 20. минута, а домаќините после 4 минути го израмнија резултатот. Во 42. минута Кит-Го имаше нереализиран пенал, одбранет од голман на Беласица, Димитар Ѓоргиев.

Во второ полувреме струмичани Имаа голем број на неискористен шанси за водство.

Comments are closed.