Беласица го победи Кожуф во контролен натпревар

Беласица одигра уште еден контролен натпревар во овој подготвителен период, пред почетокот на новата сезона. Домаќините го отворија резултатот во 20. минута од натпреварот, за да во финишот на првото полувреме Беласица направи пресврт, најпрво во 41. минута со автогол и во 44. минута со голот на Александар Милушев.

Беласица - Кожуф - контролен натпревар - гостински терен

Во второ полувреме Беласица имаше шанса и преку пенал да го зголеми водството, но не реализираше од белата точка.

Comments are closed.