Академија Пандев со контролка против Саса

Екипата на Академија Пандев пред почетокот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе одигра уште еден контролен натпревар на гостински терен против екипата на Саса Каменица.

Академија Пандев - екипа јули 2019

Претходно „Пандевци“ одиграа контролен натпревар со Брегалница од Штип.

Comments are closed.