Академија Пандев повторно убедливо поразена од Зрињски

Екипата на Академија Пандев на реваншот со Зрињски во Босна и Херцеговина повторно беше убедливо поразена, со резултат од 3:0, со што „Пандевци“ беа елеминирани од квалификациите за Лига Европа.

Akademija Pandev - Zrinjski - Skopje - kvalifikacii LE

Екипата на Зрињнски продолжува во следната фаза од квалификациите, каде ќе се сретне Утрехт од Холандија.

На Академија Пандев по дебито во квалификациите за Лига Европа, им останува  продолжување на подготовката за новата сезона во Првата лига.

Comments are closed.