Беласица со контролен натпревар против Кит-Го

Екипата на Беласица која се подготвува за новата сезона во „СЦ Истатов“ во Дојран, вчера го одигра првиот контролен натпревар против екипата на Кожуф од Гевгелија, каде струмичани со минимални 1:0 дојдоа до победа.

 

АРХИВА

АРХИВА

Беласица на 24 јули треба да одигра и пријателски натпревар со Кит-Го од Пехчево, на стадионот во Пехчево.

Екипата од Пехчево во подготовките за новата сезона веќе има договорено четири контролнини натпревари. Првиот го играат со Плачковица од Радовиш, потоа со Беласица, Борес од Велес и Кожуф од Гевгелија.

 

Comments are closed.