Академија Пандев денес го игра реваншот со Зрињски

Денес со почеток од 19:00 часот „пандевци“ ќе го одиграат реванш натперварот од квалификациите за Лигата на Европа, во Мостар против екипата на Зрињски.

Akademija Pandev - Zrinjski - Skopje - kvalifikacii LE

Натпреварот во Скопје заврши со резултат од 0:3 во полза на босанскиот клуб, со што тие имаат огромна залиха, но и покрај тоа, тие не ја потценуваат Академија Пандев.

Тренерот на босанскиот клуб Вукас, изјави дека фудбалерите на Академија Пандев се растеретени, па тоа можело да и донесе проблеми.

 

Comments are closed.