Иако мината сезона испадна, Саса ќе игра во ВМФЛ, еве кои екипи ќе се натпреваруваат во Втора лига – Исток

Иако минатата сезона испаднаа од Втората лига – Исток, сепак екипата на Каменица Саса од Македонска Каменица и во следната сезона ќе се натпреварува во Втората лига – Исток.

Комитетот за итност на ФФМ донесе одлука, екипата на Каменица Саса и во следната сезона дас е натпреварува во Втората македонска фудбласка лига.

АРХИВА

АРХИВА

Лани Саса имаше неуспешна сезона и испадна, сепак по откажувањата на Дојранско Езеро, Тиверија и Детонит Јуниор, се отворија места за пополнување, а провот му е доделено токму Каменица Саса.

Во следната сезона во Втората лига – Исток, ќе се натпреваруваат, Осогово, Беласица, Победа, Тиквеш, Брегалница, Кит-Го, Кожуф, Плачковица, Питу Гули, Каменица Саса.

 

Comments are closed.