Горан Пандев дојде да даде поддршка на неговиот тим пред еврпското деби против Зрињски

Екипата на Академија Пандев во четврток на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ќе го има европското деби во рамките на квалификациите за Лига Европа.

64366956_2198813963568055_2426794545309024256_n

„Пандевци“ добија дополнителен мотив, откако на тренингот се појави капитенот на македонската фудбалска репрезентација и сопственик на Академија Пандев, Горан Пандев, да им посака среќа на фудбалерите пред натперварот против Зрињски од Босна и Херцеговина.

 

 

Comments are closed.