Академија Пандев доби норвешки судии за натпреварот со Зрињски

Екипата на Академија Пандев своето меѓународно деби ќе го има во Скопје, во рамките на првото коло од квалификации за Лига Европа, против екипата на Зрињски од Босна и Херцеговина.

Akademija Pandev - na sportskiot centar Pandev vo Strumica

Главен судија за овој натпревар е Каи Ерик Стин од Норвешка. Натпреварот се игра во чеврток на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, со почеток од 19:00 часот.

Comments are closed.