Фудбалерките од ЖФК Тиверија во кадетската репрезентација

Минатиот викенд Кадетската (У-17) Репрезентација на Македонија одигра 2 натпревари со соодветната репрезентација на Босна и херцеговина.

Makedonija U17 - kadetska reprezentacija - zheni

Девојките првиот натпревар го изгубија со резултат од 3:1, додека во вториот натпревар ремизираа со 2:2. Во овој натпревар првиот гол го постигна Теодора Николовска од ЖФК Тиверија Струмица.

Од ЖФК Тиверија Струмица настапија Викторија Недева (капитен), Радица Велкова, Ефимија Цунева, Теодора Николовска, Миа Головска и Хикмете Лимани.

Во стручниот штаб на репрезентацијата е тренер на ЖФК Тиверија Струмица, Славе Велков.

Comments are closed.