Кривична за Грк поради сомнение дека продавал марихуана во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.Д.Х. од Република Грција, со привремен престој во Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 06.03.2019 година полициски службеници извршиле претрес во станот каде престојувал пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.полиција

Comments are closed.