Академија Пандев во сабота против Витоша Бистрица

Екипата на „Академија Пандев“ во сабота ќе го одигра последниот пријателски натпревар, против Витоша Бистрица.

Академија Пандев - 08.06.2019 - подготовки за Квалификации за Лига Европа

Пандевци во минатиот контролен натпревар загубија од екипата на Теута Драч од Албанија со резултат од 4:1. Потсетуваме дека Академија Пандев во квалификациите за Лига Европа ќе игра против босанскиот прволига Зрињски.

Првиот натпревар во Скопје ќе се одигра на 11 јули во 19:00 часот, а терминот за реваншот една недела подоцна допрва ќе се одредува.

 

Comments are closed.