Новата сезона во Прва лига започнува на 11 август, Втората лига две недели подоцна

На седницата на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беше донесен календарот за натпреварувачката сезона 2020/21.

Akademija Pandev - Belasica - strumicko derbi

Новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе започне на 11 август, додека првата рунда од Купот на Македонија ќе се игра на 21 август. Двете Втора лиги, Исток и Запад, ќе започнат на 24 август. Наскоро ќе биде обелоденет терминот за календарот на натпреварувањата.

Титулата во Првата лига ќе ја брани Шкендија, а нови прволигаши се Струга Трим Љум и Борец.

 

 

 

Comments are closed.