Академија Пандев против романскиот прволигаш Клинчени

Академија Пандев денес ќе одигра уште еден контролен натпревар. На стадинот во Разлог со почеток од 18:45 часот е закажан натпреварот против романскиот прволигаш Клинчени.

Академија Пандев - во Бугарија

Сениорскиот тим на Академија Пандев кој се наоѓа на припреми во Разлог, од се соочува со проблеми, откако цревниот вирус создаде проблеми на медицинскиот тим на Академија Пандев со неколку играчи.

Во вчерашниот натпревар Академија Пандев, и покрај вирусот истрча на терен, но загуби од екипата на Славија Софија со резултат од 3:2.

Comments are closed.