Беласица гостува во Кратово кај Силекс

Беласица во недела ќе гостува во Кратово кај Силекс во натпревар од последното 36. коло од Првата лига.

АРХИВА

АРХИВА

Фудбалерите на Беласица во моментот се деветти на табелата со 38 бодови, додека кратовски Силекс со 41 бод е осми на табелата и преку бараж ќе се обиде да обезбеди опстанок во елитата.

Натпреварот се игра со почеток од 16:30 часот на стадионот „Силекс“, а главен судија ќе биде Ѓоргиев Крумислав.

 

Comments are closed.