Академија Пандев го освои Купот на Македонија

Академија Пандев е победник во финалето од фудбалскиот Куп на Македонија, откако во регуларниот дел од натпреварот резултатот беше 2:2, по изведувањето на пенали, струмичани беа поуспешни од Македонија Ѓорче Птров (6:4).

Академија Пандев - куп трофеј - победници

Во текот на целиот натпревар се играше активен фудбал, со многу шанси кај двете страни, но сепак победникот се одлучи на пенали. Пенал рулетот им донесе среќа и радост на фудбалерите на Академија Пандев, која дојде до историски успех и го освои првиот трофеј во историјата по влезот во Првата лига.

 

 

Comments are closed.