Академија Пандев во Тетово против Шкендија

Академија Пандев утре на градскиот стадион во Тетово ќе гостува кај екипата на Шкендија, во натпревар од претпоследното 35. коло од Првата лига.

АРХИВА

АРХИВА

„Пандевци“ се трети на табелата со 57 бодови и имаат негатива од три бода во однос на второпласираниот Вардар. Шкендија е новиот шампион и со 76 бодови е лидер на табелата.

Натпреварот се игра со почеток од 16:30 часот, а главен судија ќе биде Грујоски Александар.

Comments are closed.