ЖФК Тиверија против ЖФК Драгон во дерби натпревар

ЖФК Тиверија во сабота ќе игра дерби натпревар против екипата на ЖФК Драгон од Скопје, во натпревар од 23. коло од Првата женска фудбалска лига.

АРХИВА

АРХИВА

Екипата на ЖФК Тиверија е четврта на табелата со 47 освоени бодови и има негатива од 3 бода во однос на АС Јунајтед, додека Драгон е лидер на табелата со 63 освоени бодови.

Натпреварот меѓу ЖФК Драгон и ЖФК Тиверија ќе се игра со почеток од 13:00 часот.

 

Comments are closed.