Ослободете се од лузните и стриите на природен начин

striiГел против стрии и лузни

Гел од алое вера е најдобар за елиминирање на споменатите проблеми. Идеално би било да го користите како свеж гел од билки.

Маска за стрии

Една лажица маслиново масло и една лажица куркума

Помешајте ги наведените состојки и добиената смеса нанесете ја на непосакуваните стрии. Оставете го да стои на местото што подолго, а потоа измијте се со млака вода.

Тоник против лузни:

Само една лажица лимон. Тријте на лузната со кружни движења. Преспијте и наутро измијте се.

Comments are closed.