ФК Василево убедлив против Спартмани

Фудбалерите на Василево забележаа сигурна и убедлива победа во натпреварот од 18. коло против екипата на Спартмани, со резултат од 5:1.

АРХИВА

АРХИВА

ФК Василево ја забележа својата четврта сезонска победа и со вкупно 14 освоени бодови е на четвртото место на табелата. Спартмани го забележа 11-тиот сезонски пораз и со 12 бодови е последен на табелата.

Во следното коло Василево ќе игра со Дојранско Езеро, додека Спартмани силите ќе ги одмери со Тиверија.

Лидер на табелата е Дојранско Езеро од Дојран.

Comments are closed.