Финалето од Купот меѓу „Пандевци“ и Македонија ЃП ќе може да се гледа за 100 денари

Управниот одбор на ФФМ ја утврди цената на билетот за финалето од Купот на Македонија во сениорска конкуренција. Влезницата за натпреварот меѓу Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев, кој се игра на 22 мај на Националната Арена „Тодор Проевски“ во Скопје ќе чини 100 денари.

kupnamk-696x404-696x404

За „Пандевци“ ова ќе биде прво финале од Купот, додека „лавовите“ по цела една деценија обезбедија повторно финале.

Comments are closed.