„Пандевци“ ја декласираа Победа и сигурно чекорат кон Европа

Академија Пандев на „Кукуш“ во Турново оствари сигурна и убедлива победа, откако со 4:0 ја декласираа Победа од Прилеп, во натпревар од 33. коло од Првата лига.

Академија Пандев - Шкендија - во Турново - 25.04.2018 -2

„Пандевци“ се зацврстија на третото место на табелата со 56 бодови и значително ги зголемија шансите за излез во Европа следната сезона. Победа која е веќе отпишана и од следната сезона ќе игра во Втората лига, има 23 бодови е на десетта на табелата.

Во следното коло Академија Пандев ќе гостува кај Ренова, додека Победа ќе игра против шампионот Шкендија.

 

Comments are closed.