Академија Пандев во Струмица против Работнички

Академија Пандев утре го пречекува Работнички на „Младост“ во Струмица, во натпревар од 31. коло од Првата македонска фудбалска лига.

АРХИВА

АРХИВА

„Пандевци“ во поразот во Чаир од Шкупи, ќе одат на победа против „Романтичарите“, бидејќи во случај на пораз, а победа на Шкупи кај Шкендија, ќе си ја загрозат третата позиција на табелата. Академија Пандев е трета со 47 бодови, додека Шкупи има само 5 бода помалку и е четврти.

Работнички во минатото коло не ја оправда фаворитската улога, откако прилепска Победа со 1:2 ќе порази на нивен терен. „Романтичарите“ се шестти на табелата со 39 бодови.

 

Comments are closed.