Академија Пандев загуби од Шкупи

Академија Пандев на гостувањето кај Шкупи забележа пораз од 1:0, во натпревар од 30. коло од Првата лига.

АРХИВА

АРХИВА

„Пандевци“ и покрај минималниот пораз, остануваат и понатаму на треттото место на табелата со 47 бодови, додека Шкупи е четврти со 42 бодови.

Во следното коло Академија Пандев дома ја пречекува екипата на Работнички која е шесттата на табелата со 39 бодови, а Шкупи ќе игра против Шкендија.

Comments are closed.